Sbor Bratrské jednoty baptistů v Chebu

   „Proto se navzájem povzbuzujte a buďte jeden druhému oporou, jak to již činíte.“ 1. Tes 5, 11


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/49801/virtual/www/subdom/cheb/templates/churchartisteer/functions.php on line 177

Svědectví současného kazatele

davslama_kaz2

Jmenuji se David Sláma a narodil jsem se 7.11. 1976 v Šumperku.

Rodiče byli věřící a vodili mě spolu s mým mladším bratrem do sboru a do nedělní besídky.

Vyrůstal jsem ve sboru, ale osobně jsem přijal Ježíše jako svého Pána a Zachránce na stém výročí BJB v Praze v roce 1985. Na večerním evangelizačním shromáždění jsem po výzvě pro ty, kdo chtějí přijmout Pána Ježíše, šel dopředu, a pak jsme se modlili s bratrem kazatelem Polohou.
Základní školu jsem absolvoval v Šumperku a poté jsem se rozhodl jít na gymnázium. Potom přišla doba rozhodování, co dělat dál. Protože jsem chtěl nějakým způsobem Bohu sloužit, rozhodl jsem se nakonec pro magisterské studium na katedře evangelikální teologie a misie v Banské Bystrici na Slovensku. Na škole působily dvě misionářky z USA, které založily studentskou pěveckou skupinu – jezdili jsme do různých sborů na Slovensku a pomáhali jim v jejich evangelizační práci a zároveň jsme představovali naši školu. Rok po ukončení studia jsem v této skupině zůstal a pomáhal s organizováním vystoupení.

Poté jsem přes dva roky strávil v pražském vinohradském sboru, kde jsem měl na starosti skupinku na sídlišti Řepy.Byl jsem součástí týmu vedoucích mládeže a pomáhal kazateli.

Poslední tři roky jsem působil v Brništi, stanici cvikovského sboru, kde jsem sloužil při biblických hodinách a kázáním.Dojížděl jsem rovněž na skupinku v Bělé pod Bezdězem. Pomáhal jsem při vedení mládeže a při dalších aktivitách sboru.

V lednu 2007 jsem byl zvolen řádným kazatelem prvního chebského sboru. Vlastní kazatelskou službu jsem nastoupil v srpnu téhož roku.

20. června 2009 jsem se oženil s Adélkou, rozenou Mertinovou. Jsem rád, že můžeme společně sloužit v tomto sboru.